Moda&Güzellik

Saç Maskesi, Evde Saç Maskesi Nasıl Hazırlanır?

saç maskesi

Kirli hava, stres, yoğun çalışma şartları ve yaz güneşinin kavurucu sıcaklığı bir araya gelince saçlar iyice güçsüzleşir ve zayıflamaya başlar. Bu durumlarda saçlarınız için doğru uygulanacak saç maskesi oldukça yararlı olmaktadır. Bazı pratik ama oldukça etkili olan saç maskesi yöntemlerini sizde rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Böylece canlarınız hem sağlığına hem parlaklığına hem de tekrardan canlılığına kavuşacaktır. Şimdi evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz saç maskeleri nelerdir onlara bir göz atalım.

saç maskesi

Zeytin Yağlı Saç Maskesi

Evinizdeki herhangi bir kabın içerisine 4-5 yemek kaşığı zeytin yağı dökelim. Bunun üzerine 2 tane de yumurta kıralım ve bir güzel karıştıralım ta ki görüntüsü homojen olana kadar karışsın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz bu karışımı herhangi bir nesne ile (fırça gibi) saçınıza iyice yedirerek sürünüz. Sürme işleminiz bittikten sonra saçlarınızı bone ile hava almayacak şekilde kapatınız ve bu halde yarım saat kadar bekletiniz. Süre bitiminde saç maskesi işlemi bitmiş olup, bol su ile durulayınız ve saçlarınızın parlaklığına şahit olunuz.

saç maskesi

Bal ve Zeytin Yağlı Saç Bakım  Maskesi

İki yemek kaşığı bal ile 3-4 yemek kaşığı zeytin yağını bir kap içerisinde iyice kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Elde edilen bu karışımı fırça yardımıyla saçınıza bir güzel sürün ve saçınızın her yerini hava almayacak şekilde bir bone ile kapatın. Ortalama 15-20 dakika sonra saçlarınızı bol su ile yıkayıp durulayınız.

Kepekli ve Dökülen Saçlar İçin Maske Hazırlama

Eğer saçlarınızda kepek oluşuyor ve de saçlarınız dökülüyorsa çemen tohumu maskesi tam size göre olmaktadır. Çemen tohumlarını bir güzel çektirdikten sonra, çekilen tohumları2 su bardağı suyun içine ıslayın ve bir gün böylece bekletin. Bekletme işlemi bittikten sonra bu karışımı fırça yardımıyla temiz saçınıza sürün. Böylece doğal bir saç maskesi yapmış oldunuz, 15 dakika kadar bu şekilde bekletin ve sonrasında bol su ile yıkayınız.

Yumuşak ve Parlak Görünümlü Saçlar İçin Saç Maskesi

Herhangi bir kabın içerisine yarım çay bardağı kadar elma sirkesi, 1 yemek kaşığı kadar şifalı bitki ve rendelenmiş birkaç limon kabuğunu 4-5 litre su ile kaynatın. Saçlarınız temiz haldeyken hazırlamış olduğunuz karışım bitene kadar saçlarınıza masaj yaparak sürün. Yaklaşık bu şekilde 10-15 dakika masaj yapın ve sonrasında bol su ile durulayıp çıkın.

Saç bakımı hakkında daha detaylı bilgi için sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir