Alaturka

Pozitif Enerji Nedir? Pozitif Enerji Nasıl Artırılır?

Pozitif enerji, olumsuzlukları asla kabul etmeyen, her zaman yapılabilecek güzel bir şeylerin olduğuna inanan ve hayatı hep olumlu yönde etkileyen enerji türüdür. İnsanlara pozitif enerji veren objeler olduğu da bilinir. Günümüzde artık  iş, spor ya da sanat gibi alanlarda pozitif enerjinin ve beyin gücünün insanlar üzerindeki verim arttırıcı etkisi yadsınamaz bir gerçektir.

pozitif enerji

İnsan nihayetinde düşünen varlıktır ve bu sebeple zihninde düşündüğü kurgular dahi olumlu ya da olumsuz etkiler bırakabilmektedir. Tüm bu düşsel çabalar beyni etkilemekte olup, olumlu düşünceler beyni ve kişiyi mutlu ederek pozitif enerji yayan insanlar haline getirmektedir. Aynı şekilde olumsuz düşüncelerde beyni ve zihni yorarak, insanı etrafına negatif enerji yayan kişi konumuna getirebilmektedir.

Canlıların pozitif enerjili olmasını sağlayan, aslında beyinde kendiliğinden bulunan endorfin hormondur. Bu hormonun vücuttaki vazifesi insanın mutlu olmasını ve üzerindeki  üzüntünün oluşturduğu stresin giderilmesini sağlamaktır. Kişilerin etrafa pozitif enerji vermesini sağlama vazifesi de yine bu hormona aittir. İnsanlar ne kadar mutlu olur ve etraflarına da pozitif enerji yayarlarsa, vücutta üretilen nöropeptit adındaki protein zinciri halkaları da o kadar güçlü olmaktadır. Bu halkaların güçlü olması demek vücuttaki bağışıklık sisteminin de güçlü olması anlamına gelir.

pozitif enerji

Sağlık alanında da yadsınamaz bir gerçek olan ve doktorlar tarafından hastalarına pozitif enerji yükleme seansları  hastaların çok daha çabuk iyileşmelerini sağlamıştır. Hatta kanser gibi yenilmesi çok zor olan bazı hastalıkların bile hastaların pozitif enerjili olması durumunda geçtiği ve tamamen yok olduğu gözlemlenmiştir. Günümüzde artık sağlıklı ve başarılı olmanın yolu pozitif enerjili olmak ve pozitif düşünmekten geçiyor.

Bu ilkeleri benimseyen kişilerin ümitlerini, iyimserliklerini, özgüvenlerini, cesaretlerini yitirmeden rahatlıkla risk alabildikleri ve etraflarına güven yaydıkları bilinmektedir. Bu gibi pozitif enerjili insanlar kendileri gibi pozitif olan kişilerle arkadaşlık kuruyor, enerjinizi artıracak besinlerle beslenmeyi tercih ediyor ve pozitif enerjilerini artıracak objeler kullanıyorlar.

Pozitif Enerji Veren Taşlar Nelerdir?

Sizde pozitif enerjili bir insan olmak istiyorsanız doğanın bize kendiliğinden sunduğu pozitif enerji veren taşlar kullanabilirsiniz. Eskiden beri insanların bazı özel taşların değişik  güçleri olduğuna inandıkları bilinmektedir. Öyle taşlar var ki sadece görüntüsü bile size enerji vermeye yetiyor. Şimdi bu taşlardan bahsedelim:

  • Ametist: Bu taşın en büyük özelliği insanın stresini alması ve üzerinizdeki stresle birlikte gelen negatif düşünceyi olumlu düşünceye evirmesidir. Kolye şeklinde takabileceğiniz gibi odanızın bir köşesine de koyabilirsiniz.
  • Akuamarin: Eğer çok sinirli bir kişiliğiniz var ise akuamarin taşı tam size göre diyebiliriz. Sinirlerinizi yatıştıracak ve onları kontrol altına almanızı sağlayacaktır. Bir başka özelliği ise insanı karışık düşünce halinden çıkarıp ruhen bir dinginliğe ulaştırmasıdır.
  • Akik: Bu taş genelde teşbih, kolye ya da dekorasyon malzemesi olarak kullanılmaktadır. İnsanlar ve canlılar üzerinde genel bir koruma gücü olduğuna inanılır.
pozitif enerji
  • Kehribar: İnsanlara pozitif enerji veren taşlar içerisinde çok önemli bir yere sahip olan kehribar şifa gücü vermesi yönüyle ön plana çıkmaktadır. Etrafımızdaki güzellikleri görerek bunlardan istifade etmemize de yardımcı olmaktadır.
pozitif enerji
  • Granat: Depresyona iyi geldiğini inanılan bu taşın özelliği göz önünde bulundurulunca, muhtemelen içinde bulunduğumuz döneme en uygun taş diyebiliriz.

Pozitif Enerji Veren Renkler Nelerdir?

İnsanlara üzerinde sadece taşların pozitif etkisi olmamakta, aynen taşlar gibi pozitif enerji veren renkler olduğu da bilinmektedir. Çünkü bilimsel olarak da bazı renklerin insanlar üzerindeki olumlu etkileri kanıtlanmış durumdadır. Şimdi sizlerle bu renkler ve etkileri hakkında paylaşımda bulunacağım.

  • Yeşil ve Sarı: yetişkinlerde mutluluk hissine sebep olduğu kanıtlanan bu iki renk insanlara ve etrafa pozitif duygular yaymaktadır. Çünkü sarı güneşi, yeşil ise çimenleri hatırlatmakta ve insanları mutlu etmektedir.
  • Kırmızı ve Menekşe Moru: bu iki rengin en büyük özelliği ise vücudumuzdaki adrenalin hormonunu yükseltiyor olmasıdır. Böylece aşırı bir enerji patlaması yaşatıyor.
  • Mavi: Bu renk insanlarda sakinliğin ve huzurun timsalidir. Masmavi gökyüzü ve masmavi deniz insana her zaman huzur ve sükûnet vermiştir. Stresinizi azaltarak kendinizi daha dingin hissettirmektedir.

Pozitif Enerjinizi Artıracak Müzikler Nelerdir?

Bazı anlar olmaktadır ki kendimizi bir müziğin ritmine kaptırır ve tüm dertlerimizi unuturuz. İşte pozitif enerji veren müzikler dediğimiz bu tarz müzikler insanı kendinden alır ve götürür. Bazı şarkıların ve müziklerin insana enerji veren bir yönü vardır. size pozitif enerji veren şarkınızı da siz bulun.

Aşk belirtileri nelerdir öğrenmek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir