Sağlık

Nasıl Kilo Alınır? Kilo Alma Yolları Nelerdir,

Günümüzün en büyük sağlık problemlerinden birisi hiç şüphesiz obezitedir. Ancak bazı insanların problemi ise bunun aksine kilo alamama sorunudur. Kilo alma noktasında sıkıntı yaşayanlar nasıl kilo alınır hakkında çözüm arayışı içerisindeler.  Nasıl kilo verme süreci oldukça zor ise, aynı şekilde kilo alma süreci de zordur. Sabır ve devamlılık isteyen bir süreçtir. Birçoğumuz kilo almak için bilinçsizce besleniyor ve vücutta dengesiz bir kilo alımına sebebiyet veriyoruz. Her bireyin vücut yapısı farklı olacağı için öncelikli olarak bünyenize uygun doğru beslenme yöntemini belirlemelisiniz.

nasıl kilo alınır

Sağlıklı ve doğru beslenme yöntemi için bizim sizlere ilk tavsiyemiz alanında uzman bir diyetisyenden yardım almanız olacaktır. Çünkü kilo vermek kadar kilo almakta ehemmiyet verilmesi gereken bir süreçtir.  Bu sebeple gerekli sağlık testleri ve ölçümleri yapıldıktan sonra size en uygun beslenme yönteminin uygulanmasıdır. Şimdi bu uyarımızı yaptıktan sonra kilo alma yolları hakkında edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşmaya gelelim.

nasıl kilo alınır

Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir? Sağlıklı Nasıl Kilo Alınır?

İşte sizler için araştırıp derlediğimiz sağlıklı kilo alma yöntemleri:

1-) Güne Asla Kahvaltısız Başlamayın: eğer kilo almak istiyorsanız güne kesinlikle kahvaltıyla başlamalısınız. Bu sizin için ilk altın kural olmaktadır. Hatta kahvaltınızı sabah biraz erken yapın ve 2 saat sonrasında mümkünse bir kahvaltı daha yapın.

2-) Asla Öğün Atlamayın: Kendinize bir beslenme programı hazırlayın ve programınıza harfiyen uyun. Kesinlikle öğün atlamayın. Böylece vücudunuz belirli bir beslenme alışkanlığı kazanır ve çok daha sağlıklı kilo almanızı kolaylaştırır.

3-) Her Öğününüz Karbonhidrat, Protein ve Yağ İçerikli Olmalı: Düzenli bir şekilde kilo almak ve sağlıklı (kaslı) bir vücuda sahip olmak istiyorsanız kesinlikle öğünleriniz zengin içerikli olmalıdır. Sağlıklı kilo alma yolları açısından öğünlerinizin yağ, karbonhidrat ve protein bakımından zengin içerikli olmasına dikkat etmelisiniz.

4-) Ara Öğünleri Asla İhmal Etmeyin: Ana öğünlerin haricinde kesinlikle ara öğünlerle de beslenmenizi takviye etmelisiniz. Belirli aralıklarla tüketeceğiniz ara öğünler hem acıkmanızı engeller hem de sağlıklı şekilde kilo almanıza yardımcı olur. Ara öğün olarak fındık, fıstık, badem, ceviz, incir ya da kuru üzüm gibi kalorisi yüksek gıdaları seçebilirsiniz.

nasil-kilo-alinir

5-) Yemek Esnasında Su Tüketimi Alışkanlığınızı Bırakmalısınız: Yemek esnasında içilen su şişkinlik yapar ve sizde doyma hissi oluşturur. Bu yüzden yemek yerken su tüketme alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz.

6-) Yemek Sonrası Tatlı Tüketebilirsiniz: Şayet şeker hastalığı gibi sağlık sorunlarınız yoksa nasıl kilo alınır sorusunun en güzel cevaplarında birisi de yemek sonrasında tatlı tüketimidir.

7-) Fındık veya Fıstık Ezmesi Tüketin: Fındık ve fıstık ezmesi gibi kalori değeri yüksek besinler tüketerek çok daha kısa sürede kilo alabilir ve istediğiniz bir vücut görünümüne sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı kilo vermek için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir