Moda&Güzellik

Erkek Saç Modelleri Arasından En Popüler Olanları

Hemen hemen her yılın kendine has bir saç kesim modeli olmaktadır. Erkeklerde saç kesim modelleri birçok faktöre göre değişebilmektedir. Erkek saç modelleri saç uzunluğuna , saç yapısına, tarzına ve en önemlisi bireyin tercihine göre değişiklik gösterebilir. Önemli olan her erkeğin kendi saç türünü ve yapısını iyi bilmesidir. Şayet bu konuda çok fazla bir fikriniz yoksa berberlerinizden saç tipiniz ve türü hakkında gerekli bilgiyi alabilirsiniz. Erkekler için birçok farklı saç kesim modeli olup bunlardan bazılarını şimdi sizlerle paylaşacağım.

saç kesim modeli

Buzz Saç Kesimi

Buzz saç kesimi tarzı özellikle erkekler arasında kısa saç kesim modellerinde en çok tercih edilenlerden bir tanesi olmaktadır. Bazen saçlarınızı kısa kestirmek istersiniz fakat kuaför hangi model olsun dediğinde kararsız kalıyorsanız, buzz saç kesim tarzı tam size göre olmaktadır. Kesinlikle gönül rahatlığıyla kısa saçlar için buzz tarz kesimi tercih edebilirsiniz. Erkek saç modelleri arasında kısa kesimde en popüler olan bu kesim tarzında, üst kısımdaki saçlar yan taraflara göre daha uzun tutulmaktadır. Yanlar ise kulaklara doğru kademe kademe kısaltılmaktadır.

erkek saç modelleri

Klasik Saç Kesimi

Bazı insanlar vardır ki standartlarını hiç bozmak istemezler. İşte klasik saç kesim modeli tamda böylesi insanlar için birebir olmaktadır. Özellikle 2019 senesinde klasik kısa saçla kısa kirli sakal modası oldukça hoş bir tarz oluşturmaktadır. Eğer saçlarını hangi modelde kestireceğine hala karar veremediysen bunu deneyebilirsin. Klasik kısa 3 numara saç kesimini beğeneceğinden eminiz.

saç kesim modelleri

Doğal Akışlı Saç Kesimi

Eğer sizde saçlarınızın doğal halinde olmasını seviyorsanız, doğal akışlı saç kesim modelini denemelisiniz. Özellikle erkek saç modelleri arasında bu model, dalgalı ve düz saç tipine en çok yakışan modellerden olmaktadır.

Dalgalı Saç Kesimi

Bu saç kesimi özellikle erkeklerde en çok dalgalı saç tipine sahip olanlara yakışmaktadır. Tek yapmanız gereken saçlarınızı yanlarından kestirmek ve üst kısımları doğal haline bırakmak olmaktadır.

erkek saç modelleri

Undercut Saç Kesimi

Erkeklerde uzun saç modelleri arasında en popüler olan kesim tarzlarından birisi undercut saç kesim modeli olmaktadır. Bu modelde erkekler sadece saçlarının yan kısımlarını kestirmekte ve üst tarafları istedikleri kadar uzatabilmektedirler.

Kısa saç modelleri için sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir