Moda&Güzellik

Cilt Maskeleri, Evde Kolayca Cilt Maskesi Hazırlama

Yoğun tempodaki iş hayatının vermiş olduğu stres, yüz makyajları, kötü hava ve daha birçok sebepten ötürü yıpranan ve canlılığını kaybeden ciltlerimiz bizler için problem olmaktadır. Cilt maskeleri bu noktada imdadımıza yetişir ve ciltlerimizi canlandırarak tıkanan gözeneklerini açmada bir numaralı yardımcılarımız olur. Bu sebeple sürekli yoğun tempo ve toz içerisinde kalan ciltlerimize ara ara cilt bakım maskeleri uygulamamız gereklidir.

Belirli aralıklarla cildimize uyguladığımız bu maskeler ciltlerimizin nefes almasını ve tazelenmesini sağlamanın yanında, cildimizde oluşan cilt lekeleri gibi istenmeyen sorunları da temizler. Peki cildimiz için faydalı olabilecek cilt maskelerini kendimiz evde hazırlayabilir miyiz? Yine cildimize maskeleri uygulamadan önce ya da uyguladıktan sonra yapmamız gerekenler nelerdir? Hep birlikte bu soruların cevaplarına bakalım.

cilt-maskeleri

Bal, Muz ve Zencefil Karışımı Cilt Maskeleri

Genellikle kuru ciltler için uygulanan bu maske üç doğal besinin bir araya gelmesiyle elde edilmekte olup oldukça etkili cilt maskeleri yöntemlerindendir. Bir veya yarım muzu 1-2 yemek kaşığı bal ile zencefili bir kaba koyup püre haline gelinceye kadar karıştırıyoruz. Bu karışımı cildinizin istediğiniz yerine sürün ve en az yarım saat beklettikten sonra soğuk su ile yıkayın.

cilt-maskeleri

Elma Sirkesi Maskesi

Eğer cildiniz yağlı ve parlaksa elma sirkesi maskesi tam size göre olacaktır. Ciltteki tonlanmayı sağlamada, cilt lekeleri gidermede ve cildi beslemede kullanılacak en etkili maskelerdendir. Çünkü elma sirkesi cildi ölü hücrelerden arındırmakla kalmaz aynı zamanda daha genç gösterici bir etki oluşturur. Bu maskeyi hazırlamak için tüm yapmanız gereken şey bir kahve fincanı elma sirkesine, bir kahve fincanı maden suyu eklemeniz olacaktır. Bu karışımı daha sonra da sabah ve akşam olmak üzere güde iki defa pamuk yardımıyla cildinize uygulayın.

cilt-maskeleri

Limon Maskesi

Cilt maskeleri arasında en etkili olanlardan bir tanesi de limon maskesidir. Kuru ciltlere birebir gelmekte olup hazırlanışı çok basittir. Cildinizin istediğiniz bölgesine bu maske sayesinde doğal bir parlaklık, yumuşaklık ve canlılık katabilirsiniz. Ayrıca limon suyu cildinizde oluşan cilt lekeleri noktasında da lekeleri giderici bir etki göstermektedir. Yarım çay bardağı badem veya zeytin yağını yine bu kadar bir limon suyu ile karıştırın ve cildinize uyguladıktan 10 dakika kadar sonra silin.

Evde saç maskesi hazırlama yöntemleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir