cilt bakımı
Moda&Güzellik

Cilt Bakımı, 5 Adımda Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

İş hayatının vermiş olduğu yorgunluk ve strese bağlı olarak cildiniz zamanla yıpranmakta ve canlılığını yitirmektedir. Doğru bir cilt bakımı ile cildinizde oluşan izleri silebilir ve cildinizi yeniden canlandırabilirsiniz. Uzun süre göz ardı edilen ve bakılmayan ciltler derinlemesine bir bakım ve temizlik ister. Oysa cildinize belirli aralıklarla yapacağınız basit bakımlar ile cildinizi her daim temiz ve canlı tutabilirsiniz. 5 adımda cildinizi pratik bir şekilde nasıl daha canlı ve parlak yapacağınızı merak ediyorsanız yazımızı okuyun.

Pürüzsüz ve sağlıklı bir cilde sahip olmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Evinizde yapacağınız bazı ufak ama etkili bakımlarla cildinizde harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle kış aylarında daha fazla yıpranan cildinizin sağlığı için makyajınızı silmeyi ve aynı zamanda cilt bakımı yapmayı asla ihmal etmeyin. Çok yoğun olduğunuz zamanlarda bile cildinize yapacağınız ufak dokunuşlar ile kendinizi bir sonraki güne hazırlayabilir ve cildinizi daha canlı bir hale getirebilirsiniz. İşte size 5 adımda cildinizi canlandıracak ve güzel gösterecek bazı öneriler:

1-) Cilt Bakımı İçin Makyaj Silmek Şart

cilt bakımı

Eğer cildinizin kusursuz olmasını istiyorsanız muhakkak her gece yatmadan makyajınızı silmeli ve doğru cilt bakımı yapmalısınız. Cildinizde makyaj olmasa bile miseller su yardımıyla cildinizin yüzeyini temizlemeli ve birikmiş toksinlerden arındırmalısınız. Yapacağınız bu işlem sayesinde sivilce ve siyah nokta gibi faktörlerin önüne geçmiş olacaksınız. Bir miktar pamuğa az bir temizleme suyu dökerek yüzünüzü bir güzel temizleyin. Bu işlem için Bioderma Sensibio H2O misel suyunu tercih edebilirsiniz.

2-) Ölü Derilerden Arınmak İçin Peeling Zamanı

Cildinizdeki deri rüzgar ve soğuk havanın etkisiyle kuruyarak pul pul görünen bir hale gelebilir. Bu gibi durumlarda sadece 3 dakikanızı ayırarak yapacağınız peeling ile cildinizin kurumasını öneyebilir ve pul pul görünümlerden kurtulabilirsiniz. Şayet bir peelinge sahip değilseniz bu işlemi kese ya da eldiven yardımıyla da yapabilirsiniz. Bilhassa alın bölgesi ve burun kenarlarınız için bu işlemi uygulayabilirsiniz. Uzmanların yaptığı açıklamalara göre doğru cilt bakımı için peeling ya da cilde kese yapmak kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olmakta, kan dolaşımını hızlandırmakta ve cildin daha parlak olmasını sağlamaktadır.

3-) Maske Olmazsa Olmazlardan

evde cilt bakımı

Cilt maskeleri her zaman doğal, duru ve pürüzsüz bir cilt için imdadımıza koşmuştur. Cildiniz için uygulayacağınız doğru cilt maskesi yardımıyla cildinizdeki lekelerden kurtulabilir, kırışıklıkları giderebilir, daha parlak ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca cilt maskesi yardımıyla göz altı morluklarından da kurtulabilirsiniz.

4-) Doğru Cilt Bakımı İçin Tonik Kullanmak Çok Önemli

Cildinizi toksinlerden tamamen arındırdıktan ve iyice temizledikten sonra evde cilt bakımı için mutlaka tonik kullanmalısınız. Çünkü tonik açılmış olan gözeneklerin bakterilerle dolmasının nüne geçecektir. Tonik aynı zamanda sivilce ve siyah noktaların oluşumunu da engellemekte ve cildinize parlaklık katmaktadır.

5-) Cilt Bakımı İçin Nemlendiricileri Unutmayın

cilt bakımı

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için kesinlikle nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Bu konuda birçok kozmetik markası sizlere farklı alternatifler sunmaktalar. Daha yumuşak, canlı, parlak ve pürüzsüz bir cilt için kesinlikle her gece yatmadan cildinize nemlendirici uygulamayı ihmal etmeyin. Cilt bakımı noktasında sizlere yardımcı olacak aloe vera maskesi hazırlanışı ve kullanımı ile ilgili yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir