bayan saç kesim modeli
Moda&Güzellik

Bayan Saç Kesim Modelleri ve Trendleri?

Bayanlar her zaman dolgun ve canlı saçlara sahip olmak isterler. Çünkü her daim karşı tarafta olumlu bir imaj oluşturmak çok önemlidir. Birbirinden güzel bayan saç kesim modelleri sayesinde sizde saç modasında en son trendleri yakalayabilirsiniz. Uzayan perçemlerden hacim kazanan bop kesimlere kadar daha birçok modeli bizimle birlikte burada keşfedin. Bayanlar için derlediğimiz birbirinden güzel saç kesim modellerini sizlere sunuyoruz.

1-) Dokulu Lob Saç Kesim Modeli

bayan saç kesim modeli

Omuzlarınızın altında biten, dağınık ve uzun tutamlar şeklinde biçimlendirilmiş lob saçlar bu sezonun en gözde trendlerinden olmaktadır. Geçen sezon ki trend omuz hizası üzerinde biten saçlar olmaktayken bu sefer omuz hizasının altına indi. Bu saç modelinde en dikkat çeken ve göz dolduran favori modelimiz ise, Scarlett Johansson’un kendi güzelliğine uyarladığı eforsuz ve dokulu plaj dalgaları olmaktadır.

2-) Bayan Saç Kesim modelleri Perde Perçemler

bayan saç kesim modeli

Geçtiğimiz sezonda bayan saç kesim modelleri arasında bebe perçemler oldukça popüler iken, şimdi bu model yerini perde perçemlere bırakmış oldu. Saçlarınız daha uzun bırakılarak, geçişli olarak saçlarınıza karışan bir saç kesim modeli olmaktadır. Bu model yüzünüzü çerçevelemek ve atkuyruğundan topuza günlük pratik saç modellerinize hareket katmak için birebir olmaktadır.

3-) Parizyen Bop Saç Kesim Modeli

Birçok kadının en favori saç kesim modellerinden bir tanesi olan Parizyen, bakışlara apayrı bir gizem ve çekicilik katmaktadır. Yoğun perçemlerle daha da bir güzel görünen bu model son dönemin en trend kısa saç kesim modellerinden bir tanesi olmaktadır. Tamamen sizin tercihinize kalan bu modelde ister jet bir bitiş isterseniz de volümlü bir fönle çok daha yumuşak bir görünüm elde edebilirsiniz.

4-) 70’li Yılların Shag’i Saç Kesim modeli

bayan saç kesim modeli

Katmanlı, dağınık ve eforsuz tutumlara sahip olan bayan saç kesim modelleri olmaktadır. Bir dönem 70’li yıllara damga vuran asi Shag’i modeli bu dönemde de oldukça popülerlik kazanmış durumdadır. Bizden size ufak bir tüyo olsun; perde perçemleri bu modele uyarladığınızda ortaya eşsiz güzellikte bir görünüm çıkmaktadır.

5-) Bayan Saç Kesim modelleri Açısal Formül

Yılların eskitemediği modellerden olan jet bitişli lob saç kesimi, yeni dönemde açı kazanarak gözde saç kesim modellerinden olmuştur. Modern, yenilikçi ve minimal yapıdaki bu saç kesim modeli, ufak bir fönle size günün her anı rahatlıkla eşlik etmektedir.

6-) XL Pixie Saç Kesim Modeli

XL pixie saç kesim modeli

Bayanlarda kısa saçlara tamamen yeni bir farklılık ve bakış açısı katan Pixie bayan saç kesim modelleri kısa saçlardan hoşlananlar için birebirdir. Sizde bu model sayesinde kısa saçlarınızı anında çok farklı bir tarza sokabilirsiniz.

7-) Deniz Kızı Saç Kesim Modeli

Geçtiğimiz dönemde her ne kadar kısa saç kesim modelleri revaçta olsa da, ekstra uzun saçlar yine her zaman olduğu gibi gözden düşmüyor. Uzunlu kısalı tutamlar, minimal dalgalanmalar ve solid renklerle sizde kendinizi oldukça çekici ve güzel gösterebilirsiniz.

😎 Bayan Saç Kesim modelleri Hacimli Bop

hacimli bop saç kesim modeli

Hacimli Bop bayan saç kesim modelleri Parizyen saç kesim modelinin aslında bir diğer alternatifi olmaktadır. Tam çene hizanızdaki saçlarınızı çok fazla şekillendirmeden de oldukça havalı ve şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ancak bu saç kesim modeli için kuaförünüzün çok iyi olması gereklidir. Çünkü doğru kesim, doğru saç ayrımı ve doğru katlar bu model için oldukça önemli olmaktadır.

Salatalık maskesi nasıl yapılır ve uygulanır ile ilgili yazımız için sayfamızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir