aşk nedir
Alaturka

Aşk Belirtileri,Kadın ve Erkeklerde Belirtileri Nelerdir?

aşk belirtileri

Aşk belirtilerinden bahsetmeden önce aşkın ne olduğunu anlamakta fayda var. Eğer aşk belirtileri nedir diyecek olursanız; aşk hayatın özüdür demek yanlış olmasa gerektir. Çünkü insanlıkla birlikte aşkta var olmuş ve muhtemelen de ancak insanlıkla birlikte yok olacaktır. Kimine göre aşk bir deniz ve kadında onun kıyısı olmuş, kimine göre de aşk kalpte sevgilinin sevgisinden başka bir şey bulundurmama olmuştur.

aşk belirtileri

Sadece insanlarda değil bütün varlıkta aşk canlıların kimyasını değiştiren ve farkında ya da farkında olmadan onlara farklı davranışlar sergileten bir iksirdir. Kimilerinin yüzü kızarıp heyecandan konuşamaz olur, kimileri ise aklı bir karış havada ve gözü başka hiçbir şey görmez olur. Erkeklerde ya da kadınlarda aşk, aşk belirtileri ve tek taraflı aşk var mıdır?

Platonik Aşk Belirtileri

Hemen hemen karşılıksız aşk olarak da adlandırılan bu aşk türünü tatmayan insan yer yüzünde yok gibidir diyebiliriz. Kimileri öğretmenine, abisinin ya da ablasının bir arkadaşına tutulmayan yoktur. Evet bu hiç yadsınacak bir şey değil elbette ki, bunlar her insanda ve belli dönemlerde yaşanmış ve yaşandığı dönem itibariyle insanı müthiş heyecanlandıran duygulardı. Biz karşımızdaki kişiyi görmek ve konuşabilmek için yanıp tutuşurken, belki de karşımızdaki kişinin bizim tüm bu yaşadığımız duygulardan hiç haberi bile olmamaktadır.

 Oysa biz onun için yanıp tutuşmakta ve içimizde bir türlü dinmek bilmeyen fırtınalar yaşamaktayızdır. Evet işte hiçbir zaman gerçekte var olmayan ve de var olmayacak olan, hep hayalde kalan ve hayalde yaşanan bu duygular platonik aşk belirtileri olarak adlandırılmaktadır. Platonik aşkta her şey ruhsal ve duygusal boyutta yaşanıp kalmaktadır. Bu öyle bir duygudur ki, karşımızdaki kişiyi sadece o olduğu için severiz ve asla kendi isteklerimize göre davranış sergilemesini beklemeyiz ya da bekleyemeyiz.

Kadınlarda Aşk Belirtileri

Evet kadınlarda erkekler gibi aşık olabilmekte ve onlarda bu duygularını çeşitli beden dili hareketleri ile belli etmektedirler.

aşk belirtileri
 • Eğer bir kadın size aşık olmuş ise gözlerinizin içine derin bir ilgiyle bakacaktır ve gayri ihtiyari göz bebekleri büyüyecektir.
 • Sizin yanınızda ya da etrafınızdayken yüzü kızarır ve terler, buna istese de mani olamaz.
 • Sizinle uyumlu hareket edebilmek için ses tonunu, sizin ses tonunuza göre yükseltir ve alçaltır.
 • Belki size doğrudan bakamaz ama başını eğerek bakmayı tercih eder, böylece utandığını ve çekindiğini ima eder. Bu davranışları da kadınlarda aşk belirtileri arasında önemli olanlardan bir tanesidir.
 • Sizinle konuşurken gayri ihtiyari eli sık sık çenesine gider ve yanaklarına dokunma ihtiyacı hisseder. Bazen de farkında olmadan saçlarıyla oynar.
 • Kalabalık ortamlarda genelde sizinle konuşmayı tercih eder ve sadece sizinle ilgilenmek ister.

Erkelerde Aşk Belirtileri

 • Erkekler genelde kadınların bakışlarını yakalamaya çalışır ve göz teması kurmak ister. Sonra gözlerini kaçırır ve ardından tekrar size bakar.
 • Sizinle konuşurken, eli ile kolunuza ya da omzunuza dokunmak ister ve tüm bunu da arkadaşlık duygusu içinde yaptığını ima eder.
 • Sürekli saçlarıyla oynar ve bunun farkında bile olmaz. Erkelerde aşk belirtileri arasında en önemli olanlarından bir tanesi de bu olmaktadır.
 • Sesini sadece sizin duyacağınız kadar kısar ve sizinle daha özel konuşmak için sohbeti ikinize özel kılmaya çalışır.
 • Genelde konuşurken size doğru eğilir hatta bir başka tabirle üzerinize abanırlar.
aşk belirtileri

Beden Dilinde Aşk Belirtileri Nedir?

 • İster kadın olsun ister erkek hiç fark etmez, aşık olan insanların göz bebekleri büyür. Çünkü karşısında duran kişi onu heyecanlandırmaktadır.
 • İnsanlar gönüllerini kaptırdıkları ve aşık olduğu kişiyle aynı davranmaya çalışırlar.
 • Aşık olan insanlar, aşık oldukları kişiyle birlikteyken gülümserler ve seninle olmaktan mutluyum demek isterler. Bu da yine önemli beden dilinde aşk belirtileri arasında yer almaktadır.
 • Aşık oldukları kişilerin sözünü dinlemek için dikkat kesilirler.
 • Her iki tarafta konuşma sırasında karşı tarafın eline dokunmak ve tutmak ister.

Erkelerde Aşk Acısı Belirtileri

 • Erkekler aşk acısı yaşadığında genelde hayatı boş verir, çünkü artık hayat onun için anlamsızdır.
 • Hiçbir şey yapmak içinden gelmez ve yalnız kalmayı tercih eder ki bu erkeklerde aşk acısı belirtileri arasında en belirgin olanlarındandır.
 • Kaybettiği aşkını bir daha görmemek için kesinlikle onunla artık aynı ortamı paylaşmak istemez. Hatta mümkünse aynı havayı bile solumak istemez.

Başarılı kadınlar ve alışkanlıkları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir